Klikając przycisk „Akceptuj”, wyrażasz zgodę na przechowywanie plików cookie na swoim urządzeniu. Więcej informacji, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.

Podejmuj trafne decyzje w oparciu o dane

Ten artykuł jest przeznaczony dla MŚP, które myślą o zakupie systemu ERP. Ostatnie badania przeprowadzone w Polsce przez firmę konsultingową pokazały, że tylko 8% firm posiadających system ERP to małe lub średnie przedsiębiorstwa. Często system ERP kojarzy nam się z wydatkami i czymś zarezerwowanym dla dużych graczy. Nic bardziej mylnego. Możliwość korzystania z przewag konkurencyjnych jakie dostarcza takie rozwiązanie staje się dostępne dla każdego na wyciągnięcie ręki. Zapewne każde przedsiębiorstwo posiada system zarządzania sklepem, w który zainwestowało dużo pieniędzy i wysiłku. Można go wykorzystać bardziej!
Bądź sprytny i sprawdź co może wnieść system ERP w Twojej firmie.

Czym właściwie jest ten system ERP?

System ERP to oprogramowanie, które łączy różne sfery prowadzenie działalności i wspiera zarządzanie przedsiębiorstwem poprzez dostarczanie danych i ich analizę. Decyzje podejmowane w oparciu o fakty to dobre decyzje, które finalnie doprowadzą do poprawy efektywności działania przedsiębiorstwa oraz redukcji kosztów. Takie podejście sprawi, że uwolniony czas można przeznaczyć na rzeczy najważniejsze, które w bezpośredni sposób przekładają się na wynik finansowy.

Kolejnym atutem systemu ERP jest widok całego przedsiębiorstwa "jak na dłoni". Z łatwością dostrzeżemy anomalie oraz zobaczymy, które produkty są naszymi wiodącymi, a z których należy zrezygnować. Dostęp do danych zasilających taki system nigdy nie był prostszy. Systemy ERP powoli stają się koniecznością, zarówno w małych, jak i mikro przedsiębiorstwach. Nic w tym dziwnego, jeśli chcemy pozostać konkurencyjni.

Do największy zalet takich systemów możemy zaliczyć:

  • Obniżenie kosztów pracy – automatyzujemy nudne, żmudne i czasochłonne działania.
  • Poprawa i kontrola procesów – gromadzimy i w łatwy sposób przeszukujemy dane tak, aby dostarczały one jak największą wartość.
  • Szybsze podejmowanie decyzji - mając informacje w jednym miejscu możemy w sprawny sposób dokonywać szybkich i co najważniejsze trafnych decyzji.
  • Optymalizacja procesów zaopatrzenia - wykorzystanie mocy obliczeniowej do porównywania ofert kontrahentów.
  • Optymalizacja stanów magazynowych - sztuczna inteligencja wraz z metodami predykcyjnymi potrafią obniżyć wartość magazynu oraz zwiększyć rotację.

Nowoczesny przedsiębiorca ma obecnie wiele możliwości jeśli chodzi o wybór systemu ERP. Wyborem bezpiecznym jest skorzystanie ze sprawdzonych systemów takich jak Comarch ERP XT czy rozwiązania oferowane przez Microsoft. Problemem w takim podejściu jest czas wdrożenia oraz brak dopasowania do potrzeb i specyfiki branży. Posłużę się prostą analogią. System ERP jest jak garnitur. Możemy sprawić, że my będziemy pasować do garnituru lub garnitur będzie pasować do nas. Z tego powodu wyborem właściwym jest sprytnykupiec.pl - platforma optymalizująca łańcuch zamówień. Nasze rozwiązanie jest szyte na miarę i analizuje dostawców wykorzystywanych przez użytkownika, tak aby zamawiał towary w najniższych cenach. Przyglądamy się magazynowi towarów i usprawniamy zarządzanie nim. Wskazujemy produkty wymagające naszej uwagi, ale też aktywnie monitorujemy rynek, tak aby nasz klient mógł skorzystać z najlepszych ofert nawet pomimo dobrego stanu towarów. Sprytnykupiec.pl to właściwe rozwiązanie, które dostosowuje się do użytkownika i wykorzystuje technologię, aby podnieść efektywność całego biznesu.