Klikając przycisk „Akceptuj”, wyrażasz zgodę na przechowywanie plików cookie na swoim urządzeniu. Więcej informacji, zapoznaj się z naszą Polityką prywatności.

O nas

Firma sprytnykupiec.pl spółka z.o.o. została założona w celu realizacji prac badawczych i wdrożeniowych w obszarze e-commerce, które w pierwszej kolejności ukierunkowe są na branżę spożywczą, a następnie rozwijaną dla innych branż. Wybór obszaru działalności firmy podyktowany jest dotychczasowym doświadczeniem zawodowym jej właścicieli, które obejmuje z jednej strony działalność handlową (prowadzenie marketów spożywczych), a z drugiej strony działalność programistyczną i informatyczną. Wieloletnie doświadczenie praktyczne w tych obszarach wskazało potrzeby w zakresie e-commerce w branży spożywczej, w wyniku czego podjęto decyzję o rozpoczęciu działalności w tym obszarze.

Co tak naprawdę tworzymy?

Celem projektu jest opracowanie platformy w modelu SaaS (Software as a service), zapewniającej efektywne zarządzanie i zaopatrzenie całoroczne przedsiębiorstwa. Oprogramowanie wspomagające kupca w procesie zakupowym obejmować będzie takie działy jak: zaopatrzenie, zarządzanie stanem magazynowym oraz analizę popytową. Kompleksowe podejście do problemu sprawia, że platforma sprytnykupiec.pl stworzy efekty synergii i przyczyni się do znacznej przewagi konkurencyjnej potencjalnych użytkowników.

Dlaczego?

W ramach dotychczasowych doświadczeń zawodowych dostrzeżono problem, z którym borykają się markety spożywcze (i nie tylko), którym jest wielu dostawców tego samego dobra w różnych cenach. Obok ceny i innych składników cenowych występują też inne czynniki wpływające na wartość zamówienia takie jak np. dodatkowe upusty za zamówienie towaru w punkcie wskazanym przez danego producenta lub hurtownię, różne progi cenowe w zależności od wolumenu transakcji, minima logistyczne itd. itp. Analiza wszystkich czynników dla pojedynczego produktu wymaga czasu, wiedzy, a dla tysięcy produktów od kilku dostawców jest bardzo czasochłonna i pracochłonna. Dodatkowym czynnikiem utrudniającym rzetelną analizę jest bardzo wysoki poziom dynamiki zmian ofert kontrahentów (zmieniają się codziennie), dlatego praca wykonywana przez analityka jest aktualna maksymalnie kilka dni, a nierzadko jedynie kilka godzin. Osoby odpowiedzialne za zaopatrzenie sklepów, które porównują około 16 000 różnorodnych produktów każdego dnia, nie są w stanie podejmować optymalnych decyzji i zaopatrywać sklep przy najkorzystniejszych warunkach. Decyzje te zawsze obarczone są bardzo dużym ryzykiem błędu. Podsumowując, problem jaki staramy się rozwiązać w ramach projektu to opracowanie platformy, która będzie automatycznie analizować wszystkie czynniki wpływające na cenę finalną, określać ich wagę oraz priorytety i wskazując najkorzystniejsze warunki zakupu w podziale na dostawców, wspomagając tym samym pracę człowieka przy decyzji zakupowej.


Loga